Зробіть будь ласка задачу: Обчисліть масу аніліну, що можно одержати з технічного нітробензену

масою 75 г із масовою часткою домішок 18 %

Ответы на вопрос

Отвечает Чиркова Элина.

Ответ:

6 HCl  + 3 Fe  + C6H5NO2 → 2 H2O  + 3 FeCl2  + C6H5NH2

                             0.5                                                     0.5

m(C6H5NO2) = 75 - 75*18 = 75 - 13.5 = 61.5 г

n(C6H5NO2) = m(C6H5NO2)/M(C6H5NO2)

n(C6H5NO2) = 61.5/123 - 0.5 моль

n(C6H5NH2) = n(C6H5NO2) = 0.5 моль

m(C6H5NH2) = n(C6H5NH2) * M(C6H5NH2)

m(C6H5NH2) = 93 * 0.5 = 46.5г