У цинк силікаті знайдено 58,6 % Zn. Вважаючи, що в цьому силікаті сумарний вміст ZnO і SiO2

дорівнює 100 %, знайти його емпіричну формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Марцевая Юля.

Ответ:

2ZnO•SiO2 или Zn2SiO4 Виллемит

Объяснение:

В силикате 58,6 % Zn, а сколько оксида цинка ZnO?

58,6 % Zn. x% ZnO

65г/моль. Zn 81г/моль ZnO

x=(58.6×81)/65=73.02% ZnO в силикате.

Теперь найдем какое количество оксида кремния (|V)

73.02%-100% =26.98% SiO2

Соотношение оксидов в силикате

ZnO:SiO2=73.02/81 : 26.98/60= 0.90 : 0.45 =2 : 1

Молекулярная масса ZnO = 81

Молекулярная масса SiO2 = 60