Обчислить об'єм кисню (н. у.), необхідний для спалювання вугілля ма- сою 12 г. Яка маса кальцій

гідроксиду знадобиться, щоб поглинути весь оксид, що утворився?

Ответы на вопрос

Отвечает Рыбчинская Элина.

С + O2 = CO2

CO2 + Ca(OH)2 = CaCO3 + H2O

m(C) = 12 г

V(O2) - ?

m(Ca(OH)2) - ?

Решение:

1) μ(С) = μ(O2) = μ(CaCO3) = 12 г / 12г/моль = 1 моль

2) V(O2) = 22,4 л/моль * 1 моль = 22,4 л

3) m(Ca(OH)2) = 1 * 74 г/моль = 74 г

Ответ: 22,4 л,  74 г