терміново, яка маса солі утвориться при взаємодіі натрій гідрроксиду з 300 г 10% розчину етанової

кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Денис.

Ответ:

Дано:

W(CH₃COOH)=20%

m(розчину)=300г

Знайти:

m(CH₃COONa)-?

Объяснение:

CH₃COOH+NaOH⇒CH₃COONa+H₂O

Знайдемо масу розчиної речовини:

W(p.p)=m(р.р)/m(розчину)

m(р.р)=W(р.р)*m(розчину)

m(р.р)=0,2*300г=60г

Знайдемо масу утвореної солі:

60г х г

CH₃COOH+NaOH⇒CH₃COONa+H₂O

ν=1 моль ν=1 моль

М=60г/моль М=82г/моль

m=60г m=82г

\frac{60 g}{60g}

60g

60g

=\frac{x g}{82g}

82g

xg

x=82 г

Отже, маса отриманої солі дорівнює 82 г