Максимальний бал: 12 балів 1. (4 бали) Заповніть наведену таблицю хімічними формулами наступних

речовин: Нікель(II) гідроксид, ферум(III) оксид, літій гідроксид, карбон(IV) оксид, барій оксид, цинк оксид, сульфідна кислота, нітроген(II) оксид, нітратна кислота, алюміній оксид, стронцій гідроксид. Оксиди Кислоти Основи Кислотні Основні Амфотерні Луги Нерозчинні 2. (4 бали) Запишіть назви наступних речовин: Ba(OH)2, HNO2, N2O, CaSO4, FeCO3, NO2, H2S, SO2, Fe(OH)3, , AgNO3, AlPO4, BaSO3. 3. (4 бали) Складіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити перетворення: А) Fe → FeO → FeSO4 → Fe(OH)2 → Fe(NO3)2; Б) H2SO4 → CuSO4 → CuCl2 → Cu(OH)2 → CuO; В) Na → Na2O → NaOH → Na2SO4 → Na3PO4.

Ответы на вопрос

Отвечает Соболюк Валера.

N1

Оксиди:

Fe2O3, CO2, BaO, ZnO, NO, Al2O3

Кислоти

H2S, HNO3

Основи

Ni(OH)2, LiOH, Sr(OH)2

Кислотні

CO2, NO

Основні

BaO

Амфотерні

ZnO, Al2O3, Fe2O3

Луги

LiOH

Нерозчинні

Ni(OH)2, Sr(OH)2

N2

Ba(OH)2 - Барій гідрооксид

HNO2 - Нітритна кислота

N2O - Нітроген(1) оксид

CaSO4 - Кальцій сульфат

FeCO3 - Ферум(2) карбонат

NO2 - Нітроген(4) оксид

H2S - Сульфідна кислота

SO2 - Сульфур(4) оксид

Fe(OH)3 - Ферум(3) гідрооксид

AgNO3 - Аргентум нітрат

AlPO4 - Алюміній ортофосфат

BaSO3 - Барій сульфіт

N3

А) Fe → FeO → FeSO4 → Fe(OH)2 → Fe(NO3)2;

2Fe + O2 = 2FeO

FeO + SO3 = FeSO4

FeSO4 + NaOH = Na2SO4 + Fe(OH)2

Fe(OH)2 + 2HNO3 = Fe(NO3)2 + 2H2O

Б) H2SO4 → CuSO4 → CuCl2 → Cu(OH)2 → CuO;

H2SO4 + CuCO3 = CuSO4 + CO2 + H2O

CuSO4 + BaCl2 = CuCl2 + BaSO4

CuCl2 + 2LiOH = 2LiCl + Cu(OH)2

Cu(OH)2 = CuO + H2O

В) Na → Na2O → NaOH → Na2SO4 → Na3PO4.

4Na + O2 = 2Na2O

Na2O + H2O = 2NaOH

2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O

3Na2SO4 + Ba3(PO4)2 = 3BaSO4 + 2Na3PO4