Наважку 0,1285 г Na2CO3 розчинили у воді, додали 25,00 мл 0,2034 М розчину HCl, надлишок кислоти

відтитрували 23,42 мл 0,1256 М розчину NaOH. Розрахувати масову долю домішок у соді. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Стариков Вася.

Ответ:

11,59%

Объяснение:

fэ(NaOH)=1/1 fэ(HCl)=1/1

CnV(NaOH)=CnV(HCl)

СnV(NaOH)=nэ(HCl)

Избыток оттитрованной кислоты

nэ(HCl)=0.1256*0.02342=0,002941552 моль-экв

Всего кислоты

nэ(HCl)=0.025*0.2034=0,005085 моль-экв

На карбонат приходится кислоты

nэ(HCl)=0,005085-0,002941552=0,002143448 моль-экв

fэ(Na2CO3)=1/2 Mэ(Na2CO3)=106/2=53 г-экв/моль

nэ(Na2CO3)=nэ(HCl)

Масса карбоната

m(Na2CO3)=0,002143448*53=0,113602744 грамма

Масса и доля примесей

m(Prim)=0.1285-0,113602744=0,014897256 грамма

W(Prim)=0,014897256/0.1285=0.1159 - 11.59%

Можно короче

m(Na2CO3)=mэ(Na2CO3)*(CnV(HCl)-CnV(NaOH))

m(Na2CO3)=53*(0.025*0.2034-0.02342*0.1256)=0,113602744 грамм

m(Prim)=(0.1285-0,113602744)/0.1285=0,1159 - 11.59%