до 150 г розчину калій стеарату з масовою часткою солі 10% додали хлоридну кислоту, узяту в

надлишку. обчисліть масу осаду, що утворився​

Ответы на вопрос

Отвечает Худобина Маргарита.

Ответ:

Объяснение:

C17H35COOK + HClO4 = KClO4 + C17H35COOH(осад)

m(р-ра) = 150 грам

w(р-ра) = 10%

m(стеарату калію) = 150×0.1 = 15 грам

n(стеарат калію) = 15/322 = 0.0466 моль стеарату калію

Так-Так, кислота є осадом

Так як стеарат калію і стеаринова кислота по реакції знаходяться в молярному співвідношенні 1 до 1, то стеаринової кислоти утворюється також 0.0466 моль

n(стеаринова кислота) = 0.0466 моль

m(стеаринова кислота) = 0.0466 × 284 = 13.23 грам