при взаємодії технічного кальцій карбонату масою 125 г з нітратною кислотою виділився газ об‘ємом

18,6 л. Який відсоток домішок містив карбонат? Хелп

Ответы на вопрос

Отвечает Борей Ульяна.

Объяснение:

xг. 18.6л

CaCO3+2HNO3 =Ca(NO3)2+H2O+CO2↑

100г/моль. 22.4л/моль

х=(18.6×100)÷22.4=83г карбонату масою фактично прореагувало з нітратною кислотою.

w= (125-83)×100%÷125=33.6% домішок