Обчисліть і запишіть формули сполуки, до складу якої входять Магній 41,38% Оксиген 55,17% гідроген

3,45% (даю 100 балов)​

Ответы на вопрос

Отвечает Губарева Катюшка.

Ответ:

Дано:

w (Mg ) = 41,38%,  

w (O ) = 55,17%,  

w (H ) = 3,45%

Mg x O y H z -?

____________________________________________

Обозначимо число атомів Магнію через х, Оксигену - у, Гідрогену - z. Число атомів в речовині прямопропорційно масовій частці елемента і обернено пропорційно його відносній атомній масі. Тоді:

x : y : z = w (Mg) / Ar (Mg) : w (O) / Ar (O) : w (H) / Ar (H) = 41,38 / 24 : 55,17 / 16 : 3,45/1 = 1,724 : 3,45 : 3,45

Вибираємо найменше (1,724) приймаємо його за одиницю і ділемо на нього інші цифри:

x : y : z = 1,724 / 1,724 : 3,45 / 1,724 : 3,45 / 1,724 = 1 : 2 : 2

Отже, формула сполуки Mg (OH) 2.