Яку масу солі і води неопходимо всяти для для приготуваня %5 розчину масой 120 г.


Ответы на вопрос

Отвечает Королёва Настя.

Відповідь:

1) 120 × 0,2 = 24 г (масса соли)

2) масса воды = 120 - 24 = 96 г (масса воды)

Пояснення: