Який об'єм водню може утворитись при взаємодії 5,4 г алюмінію з розчином, що містить 34,3 г

сульфатної кислоти?​

Ответы на вопрос

Отвечает Логинова Соня.

m(Al) = 5.4 g

m(H2SO4) = 34.3 g

V(H2) - ?
n(Al) = 5.4 g / 27 g / mol = 0.2 mol

n(H2SO4) = 34.3 g / 98 g / mol = 0.35 mol

0.2 mol x mol

2Al + 3H2SO4(розб.) = Al2(SO4)3 + 3H2

2 mol 3 mol

2:0.2 = 3:x

2x = 0.6

x = 0.3

за РХР треба на повну реакцію 0.2 моль алюмінію та 0.3 моль кислоти, але в нас 0.35 моль кислоти, тобто 0.35 > 0.3 , виходить:

алюміній в нестачі, а кислота в надлишку, шукаємо за алюмінієм:

0.2 mol                                                y mol

2Al + 3H2SO4(розб.) = Al2(SO4)3 + 3H2

2 mol                                                   3 mol

2:0.2 = 3:y

2y = 0.6

y = 0.3

V(H2) = 0.3 mol * 22.4 l / mol = 6.72 l

Відповідь: 6.72 l .