1. Укажіть твердження, що стосуються кисню: (0,5 б) а) міститься в повітрі; б) не підтримує

дихання і горіння; в) молекула складається з трьох атомів. 2. Хімічна формула – це умовний запис: (0,5 б) а) фізичного явища; б) речовини; в) хімічного явища 3. Вкажіть формулу складної речовини: (0,5 б) а) К 2 О б) СІ 2 В) С Г)І 2 4.Речовини, що змінюють колір в різному середовищі називають: а) інгібітори; б) індикатори; в) каталізатори (1 б.) 5.Реакції, під час яких з однієї складної речовини утворюється дві або більше нових речовин, називаються : (1 б.) а) розкладу; б) сполучення; в) горіння 6. Реагентом у хімічній реакції KCIO 3 = KCI + O 2 є: (1 б.) а) KCIO 3 б) KCI в)O 2 7. Допиши схеми хімічних реакцій: (1,5 б.) Р + O 2 = Ca + O 2 = CH 4 + O 2 = 8. Складіть формули оксидів за їх назвами : Натрій оксид - ______________________. Ферум (ІІІ) оксид - ___________________. Алюміній оксид - ____________________. Карбон (ІІ) оксид - ____________________. 9. Визначте валентність елементів в наведених формулах сполук H 2 O, Mn 2 O 7 , Fe 2 O 3 , NO 2 , Al 2 O 3 , (1,5 б.) 10.Перли – природні мінерали, що утворюються у тілі молюска, до складу хімічної формули входять: 1 атом Кальцію, 1 атом Карбону та 3 атоми Оксисену . Запишіть формулу сполуки і обчисліть масову частку Карбону у ній. (1,5 б.) 11.У маминому записнику ви знайшли рецепт засолювання огірків. Для цього потрібно приготувати розчин масою 500 г з масовою часткою солі 1%. Розрахуйте масу солі і масу води, які необхідні для приготування даного розчину. (1,5 б.) ​

Ответы на вопрос

Отвечает Виноградов Данила.

Ответ:

1. а) міститься в повітрі

2. б) речовини

3. а) К 2 О

4. б) індикатори

5. а) розкладу

6. а) KCIO 3

7. 4 P + 5 O2 → 2 P2O5

2 Ca + O2 → 2 CaO

CH4+ 2 O2 → 2 H2O  + CO2

8. Na2 O

Fe2 O3

Al2 O3

CO

9. H2 O- H(1) O(2)

Mn2 O7-Mn(7) O(2)

Fe2 O3 -Fe(3) O(2)

N O2- N(4) O(2)

Al2 O3- Al(3) O(2)

10. CaCO3

W(C)=M(C)/M(CaCO3)*100%

M(CaCO3)= 100г/моль

W(C)=12/100*100%=12%

11. маса соли = 500/100 • 1 = 5 г

маса води = 500 - 5 = 495 г