2.3. У цієї солі багато назв: англiйська сіль, гірка сіль, епсомська сіль, магнезія сірчано кисла

та iн. Гіркота морської води пояснюється саме її наявністю. Це кристалогідрат магній сульфат гептагідрат MgSO4 • 7H2O. У медицинi таку сіль використовують у багатьох випадках, наприклад, для зниження тиску застосовують розчин з масовою часткою магній сульфату 25%. Яку масу води й кристалогідрату потрібно змішати, щоб отримати 10 г цього розчину?

Ответы на вопрос

Отвечает Кравчук Даша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(MgSO4* 7H2O) - 10г

w(MgSO4) - 25%

Найти: m(MgSO4) -? m(H2O)-?

Знайдемо масу

m(MgSO4) = m(MgSO4* 7H2O) * w(MgSO4))/100% = 10 * 25% : 100% = 2,5 г

m(H2O) = m(MgSO4* 7H2O) - m(MgSO4) = 10 - 2,5 = 7,5 г