Певна кількість силікатної кислоти Н2SiОз складається з 1 г Гідроґену, 14 г Силіцію і 24 г

Оксиґену. Обчисліть масові частки хімічних елементів у силікатній кислоті. Пожалуйста ответьте!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Рожков Анатолий.

Відповідь:

H - 2,6%; Si - 35,9%; O - 61,5%;

Пояснення:

М(H2SiO3) = 1 * 2 + 28 + 16 * 3 = 78 моль.
Мч(H) = 2 / 78 = 0.026 * 100 = 2.6%;
Мч(Si) = 28 / 78 = 0.359 * 100 = 35.9%;
Мч(O) = 48 / 78 = 0.615 * 100 = 61.5%;

Чи потрібні вам додаткові роз'яснення?