Обчислити масу осаду, що утворився в результаті взаємодії 25 г розчину барій хлориду з масовою

часткою розчиненої речовини 5% з розчином натрій сульфату, взятому в достатній кількості.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лисова Ксюша.

Ответ:

Объяснение:

Дано

m(раствора BaCl2)=25 г

w(BaCl2)=5 %

+Na2SO4

Найти

m(BaSO4)-?

Решение:

Для начала запишем уравнение протекающей реакции:

BaCl2+Na2SO4=BaSO4(осадок)+2NaCl

Найдём количество вещества хлорида бария, затем сульфата бария

n(BaCl2)=m(BaCl2)/M(BaCl2)=w(BaCl2)*m(раствора BaCl2)/100*M(BaCl2)=0.006 моль

n(BaSO4)=n(BaCl2)=0.006 моль

m(BaSO4)=n*M=0.006*233=1.4 г