маса осаду що утворюється внаслідок дії розчину ферум 3 хлориду з розчином натрій гідроксиду масою

100 грам з масовою часткою NaOH 12% дорівнює​

Ответы на вопрос

Отвечает Добряк Макс.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-н NaOH) - 100 г

w(NaOH) - 12% = 0,12

Найти: m(Fe(OH)3) - ?

Знайдемо масуNaOH в розчині

m(NaOH) = m(р-нNaOH) * w(NaOH)  = 100 * 0,12 = 12 г

Обчислимо молекулярні маси

М(NaOH) = 23 + 16 * 1 = 40 г/моль

М(Fe(OH)3) = 56 + (16 + 1) * 3 = 107 г/моль

Складемо РХР:

                     12 г                         х г

FeCl3    +    3NaOH         →     Fe(OH)3↓    +    3NaCl

                   n = 3 моль           n = 1 моль

                   M = 40 г/моль     M = 107 г/моль

                   m = 120 г              m = 107 г

12г (NaOH)    - х г  (Fe(OH)3)

120г(NaOH)  -  107 г  (Fe(OH)3)

m(Fe(OH)3) = 107  * 12 : 120 = 10,7 г