Поясніть, як виявити хлорид- і сульфат-іони в розчинах магній хлориду й алюміній сульфату. Напишіть

рівняння реакцій.​

Ответы на вопрос

Отвечает Перегудова Элина.
Реактивом на хлорид-іони є катіон Арґентуму Ag+, що входить до складу солі арґентум (І) нітрату. У результаті реакції утворюється білий сирнистий осад арґентум(І) хлориду.
MgCl2 + 2AgNO3 = Mg(NO3)2 + 2AgCl↓
Mg2+ + 2Cl- + 2Ag+ + 2NO3- = Mg2+ + 2NO3- + 2AgCl↓
2Ag+ + 2Cl- = 2AgCl↓
Ag+ + Cl- = AgCl↓

Реактивом на сульфат-іони є катіон Барію Ва2+, що міститься у солях барію, наприклад, барій нітраті. Випадає білий осад, нерозчинний у нітратній кислоті.
Al2(SO4)3 + 3Ba(NO3)2 = 2Al(NO3)3 + 3BaSO4↓
2Al3+ + 3SO42- + 3Ba2+ + 6NO3- = 2Al+ + 6NO3- + 3BaSO4↓
3Ba2+ + 3SO42- = 3BaSO4↓
Ba2+ + SO42- = BaSO4↓