Виведи молекулярну формулу алкену, якщо відомо, що для спалювання його ка об'ємом 6л потрібен

кисень об'ємом 27 л. Обчисли об'єм вуглекислого що під час цього утвориться. Об'єми всіх газів виміряно за однакових умов.

Ответы на вопрос

Отвечает Банная Настена.

Ответ:

Объяснение:

Обчислимр кількість алкену і кисню:

n(CnH2n) = V(CnH2n)/Vm = 6/22,4 = 0,27 моль

n(О2) = V(О2)/Vm  = 27/22,4 = 1,21 моль

Загальна формула алкенів СnH2n, тоді

n=0,27 моль  n = 1,21 моль

CnH2n     +     1,5nO2   =    nCO2    +    nH2O

n = 1моль       n = 1,5 моль

Складемо пропорцію:

1,21 = 1,5n * 0,27

1,21 = 0,405n

n = 1,21 : 0,405

n = 3

тоді формула алкену C3H6 - пропілен

Oтже, рівняння реакції виглядатиме так:

C3H6 + 4,5O2 = 3CO2 + 3H2O

кількість О2 = 1,21 моль, кількість СО2 = x моль

тоді пропорція:

4,5/3 = 1,21/x

x = 1,21 * 3/4,5 = 0,81 моль - СО2

V(CO2) =  0,81 * 22,4 = 18 л