2.Відносна молекулярна маса сполуки що містить Ферум і Хлор становить 162,5, в ній масова частка

Хлору 65%. Виведіть формулу сполуки FexCIy. ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО РЕШИТЕ 100 БАЛЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Надёжин Тима.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(Cl) = 65% = 0,65

M(FexCly) = 162,5

Найти: FexCly - ?

Знайдемо масову частку Феруму

w(Fe) = 100% - w(Cl) = 100% - 65% = 35% = 0,35

Обчислимо кількість речовин у сполукі:

n(Cl) = w(Cl) * M(FexCly) / М(Cl) = 0,65 * 162,5 / 35 = 3 моль

n(Fe) = w(Fe) * M(FexCly) / М(Fe) = 0,35 * 162,5 / 56 = 1 моль

n(Fe) : n(Cl) = 1 : 3

Отже формула сполуки: FeCl₃