Визначити вихід ферум (ІІ) сульфіду, якщо із заліза масою 150г в реакції з сіркою добули ферум (ІІ)

сульфід масою 120г.​

Ответы на вопрос

Отвечает Пудеева Мария.

Ответ:

Дано:

маса заліза (Fe) = 150 г

маса отриманого ферум (II) сульфіду (FeS) = 120 г

Потрібно визначити масу ферум (II) сульфіду, який утворюється при реакції заліза із сіркою.

У цій реакції залізо (Fe) і сірка (S) з'єднуються, утворюючи ферум (II) сульфід (FeS) за наступним рівнянням:

Fe + S → FeS

Молярна вага FeS = 56,85 г/моль.

Молярна маса Fe = 55,85 г/моль.

Кількість речовини заліза, що знадобилася реакції, можна визначити, поділивши масу заліза з його молярну масу:

n(Fe) = m(Fe) / M(Fe) = 150 г / 55,85 г/моль = 2,683 моль

Так як стехіометричний коефіцієнт Fe реакції дорівнює 1, то кількість речовини FeS, отримане в результаті реакції, також дорівнює 2,683 моль.

m(FeS) = n(FeS) × M(FeS) = 2,683 моль × 56,85 г/моль = 152,39 г