скласти рівняння реакції горіння C3H8. Скільки літер кисню вступить у реакцію, якщо прореагувало 3л

пропану

Ответы на вопрос

Отвечает Аникиев Лёня.

Дано:

V(C3H8) = 3 л

Найти:

V(O2) - ?

Решение:

C3H8 + 5O2 => 3CO2 + 4H2O

n=V/Vm

n(C3H8) = 3/22,4 = 0,1339 моль(приблизительно)

n(O2) = 5n(C3H8) = 0,1339 × 5 = 0,6695 моль

V(O2) = 0,6695 × 22,4 = 15 л(приблизительно)

Ответ: 15 л