Знайти масу карбон (II), оксиду, що утвориться при згоранні бутану C4H10 масою 56 грам в

недостатній кількості кисню - 15 грам, якщо виділилося водяної пари 18 грам СРОЧНО!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Наумов Данил.

Ответ:

Объяснение:

Спочатку нам потрібно визначити, скільки бутану (C4H10) було спалено. Ми знаємо, що маса бутану становить 56 грамів, тому ми можемо використати його молярну масу, щоб перетворити її в молі:

56 г C4H10 x (1 моль C4H10/58,12 г C4H10) = 0,964 моль C4H10

Оскільки відношення бутану до вуглекислого газу в збалансованому рівнянні становить 2:8, ми знаємо, що кількість утвореного вуглекислого газу становить:

0,964 моль C4H10 x (8 моль CO2/2 моль C4H10) = 3,856 моль CO2

Молярна маса вуглекислого газу становить 44,01 г/моль, тому ми можемо обчислити масу утвореного вуглекислого газу:

3,856 моль CO2 x 44,01 г/моль = 169,62 г CO2

Далі нам потрібно визначити, скільки води (H2O) було утворено. Ми знаємо, що маса води становить 18 грамів, тому ми можемо використовувати її молярну масу, щоб перетворити її в молі:

18 г H2O x (1 моль H2O/18,02 г H2O) = 0,999 моль H2O

Оскільки відношення бутану до води в збалансованому рівнянні становить 2:10, ми знаємо, що кількість утвореної води становить:

0,964 моль C4H10 x (10 моль H2O/2 моль C4H10) = 4,82 моль H2O

Оскільки нам дано, що було утворено 18 грамів води, ми також можемо обчислити молярну масу невідомого оксиду, який утворюється під час згоряння:

18 г H2O x (1 моль H2O/18,02 г H2O) = 0,999 моль H2O

4,82 моль H2O - 0,999 моль H2O = 3,821 моль невідомого оксиду

Зі збалансованого рівняння ми знаємо, що на кожні 2 молі спаленого бутану утворюється 8 моль вуглекислого газу. Таким чином, ми можемо використати те саме співвідношення, щоб знайти кількість вуглекислого газу, який утворився б, якби було достатньо кисню:

0,964 моль C4H10 x (8 моль CO2/2 моль C4H10) = 3,856 моль CO2

Таким чином, кількість вуглекислого газу, яка була б утворена, якби було достатньо кисню, така сама, як кількість, яка утворилася насправді. Це означає, що весь вуглець із бутану потрапив у вуглекислий газ.

Отже, маса вуглецю в вуглекислому газі дорівнює:

3,856 моль CO2 x (1 моль C/1 моль CO2) x (12,01 г/моль) = 46,03 г

Нарешті, ми можемо відняти масу вуглецю в вуглекислому газі від загальної маси невідомого оксиду, щоб знайти масу іншого елемента (кисню):

169,62 г CO2 + 18 г H2O = 187,62 г продуктів

187,62 г - 46,03 г = 141,59 г невідомого оксиду (COx)