Спалили фосфор масою 6,2г. Який обʼєм кисню витратився?


Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Сергей.

Ответ:

5,6 л

Объяснение:

Дано:

m(P)=6,2 г

------------------

V(O2) - ?

Розв*язок:

   6,2 г      х л

   4P  +     5O2↑ = 2P2O5  

   124 г     112 л

Прореагувало 4 моль фосфору з 5 моль кисню, тому обчислюємо масу 4 моль P і об'єм 5 моль O2.

Обчислюємо молярну масу (M г/моль = Mr) фосфору  і відповідно масу 4 моль.

Mr(P)=31,    M(P)=31 г/моль. Маса 1 моль=31 г, тому маса 4 моль=124 г.

Обчислюємо об'єм 5 моль.

За н.у. об'єм газу 1 моль рівний 22,4 л , тому 5 моль=112 л.

Складаємо пропорцію

6,2 г/124 г=х л/112 л, звідси х=(6,2г•112 л)/124г=5,6 л

Відповідь: V(O2)=5,6 л