Добрий день! Допоможіть мені будь ласка з хімією. Дуже прошу написати з дано та розв'язанням. Яка

кількість солі утвориться при взаємодії 4 моль кальцій оксиду з сульфур (VI) оксидом?​

Ответы на вопрос

Отвечает Полюхович Наталія.

Дано:

n(CaO) = 4 моль

Знайти: n(CaSO4) - ?

Розв'язання: CaO + SO3 → CaSO4

n(CaSO4) = m / M

M(CaSO4) = 40,08 г/моль + 32,06 г/моль + 4 х 16,00 г/моль = 136,14 г/моль

m = n * M = 4 моля × 136,14 г/моль = 544,56 г

n(CaSO4) = m / M = 544,56г / 136,14г/моль = 4 моль

Хоча можна ще простіше:

1 моль CaO реагує з 1 моль SO3, утворюючи 1 моль CaSO4.

4 моля CaO реагують з 4 молями SO3, тому утвориться 4 моля CaSO4.