Крізь вапняну воду, яка містить кальцій гідроксид масою 1,48 г, пропустили вуглекислий газ об’ємом

672 мл. Обчисліть масу (г) середньої солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Шитикова Анжелика.

Хімічна реакція між кальцій гідроксидом (Ca(OH)2) і вуглекислим газом (CO2):

Ca(OH)2 + CO2 → CaCO3 + H2O

На основі цієї реакції можна зрозуміти, що при реакції утворюється кальцій карбонат (CaCO3), а вода (H2O) залишається в розчині.

Знайдемо кількість молекул вуглекислого газу, який ми використали для реакції:

n = V/P = 672 мл / 760 мм рт.ст. * 0,1013 МПа/мм рт.ст. = 0,055 моль

Так як моларна кількість кальцій гідроксиду (Ca(OH)2) і кальцій карбонату (CaCO3) в реакції однакова, то кількість молей CaCO3, яка утворюється, також буде 0,055 моль.

Тепер знайдемо масу CaCO3 за його молярною масою:

m = n * M = 0,055 моль * 100,1 г/моль = 5,51 г

Отже, маса середньої солі, яка утворюється, дорівнює 5,51 г.