При спалюванні 28 мл органічної речовини утворилося 84 мл углекислого газу та 67,5 мл води.

Відносина густина речовини за воднем 21. Вивести формулу Даю 100 балів дуже треба!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Алекса Егор.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V (CxHy) = 28 мл = 0,028 л

V (CO2) = 84 мл = 0,084 л

m (H2O) = 67,5 мг = 0,0675 г

D(Н2) = 21

Найти: CxHy - ?

CxHy  +  O2   =   CO2    +    H2O

1 моль                х моль       у/2 моль

Знайдемо масу сполуки :

M(CxHy) = D(Н2) * М(Н2) = 21 * 2= 42 г/моль

m(CxHy) = V/Vm * M(CxHy) = 0,028 * 42 /22,4  = 0,0525 г  

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 0,0525/42 = 0,00125 моль

n(CO2) = V(CO2)/Vm = 0,084/22,4 = 0,00375 моль

n(С) = n(CO2)/n(CxHy) =  0,00375 * 1/0,00125 = 3  моль

n(H2О) = 0,0675/18 = 0,00375 моль

n(H) = 0,00375 * 2/0,00125 = 6 моль

n(С) : n(H) = 3 : 6

Отже молекулярна формула речовини: С3Н6 - пропен