виведіть формулу алкану, якщо його молярна маса 84 г/моль. Обчислити його відносну густину за

киснем, і знайти масову частку елементів.Будь ласка дайте відповідь як найшвидше .даю 55 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Милетич Ростислав.

Алкен - CnH2n - C(n)H(2n)

Ar (C) = 12

Ar (H) = 1

12×n + 1×2n = 84

12n + 2n = 84

14n = 84

n = 6

C(6)H(2×6) = C6H12 ;

D(плотность) = M1/M2 = M(C6H12)/M(O2) = 84/32 = 2,625 ;

W(массовая доля) = Ar×n / Mr

Ar (C) = 12

Ar (H) = 1

Mr (C6H12) = 84

W (C) = 12×6 / 84 = 0,85 = 85%

W (H) = 1×12 / 84 = 0,14 = 14%