Допоможіть!!!!!! до 4 г розчину солі з масовою часткою розчиненої речовини 5% додали воду і

одержали розчин з масовою часткою 1% який обєм води використали для приготування розчину ​. Будьласка напишіть з дано, та розв'язанням.

Ответы на вопрос

Отвечает Менский Лёша.

За умовою, масова частка розчиненої речовини в початковому розчині дорівнює 5%, а в кінцевому розчині дорівнює 1%.

Нехай маса початкового розчину дорівнює m1, а маса розчину, який отримали після додавання води, дорівнює m2. Тоді маса розчиненої речовини в початковому розчині дорівнює 0.05m1, а маса розчиненої речовини в кінцевому розчині дорівнює 0.01m2. Відомо, що розчин додали до води, тому маса кінцевого розчину дорівнює сумі мас початкового розчину і доданої води: m2 = m1 + m_води.

Ми шукаємо об'єм доданої води, тому можемо розв'язати систему рівнянь:

0.05m1 = 0.01(m1 + m_води)

m1 = 4m_води

m2 = m1 + m_води

m2 = 5m_води

Тоді масова частка розчиненої речовини у кінцевому розчині може бути обчислена як:

0.01m2 = 0.01(5m_води) = 0.05m_води

Отже, масова частка розчиненої речовини у кінцевому розчині дорівнює 1%. Звідси отримуємо:

0.05m_води / (m1 + m_води) = 0.01

0.05m_води = 0.01m1 + 0.01m_води

0.04m_води = 0.01m1

m_води = 0.25m1

Отже, для приготування кінцевого розчину використали 0.25 об'єму початкового розчину, тобто додали 1 мл води до 4 мл початкового розчину.