ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!Знайти об'эм карбон (lv) оксиду, який взаэмодiэ з калiй гiдроксидом масою

44,8 г. Знайти масу одержаноi солi

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Для розв'язання задачі необхідно знати реакційну рівність взаємодії карбон (IV) оксиду з калій гідроксидом:

CO2 + 2KOH → K2CO3 + H2O

За даною масою калій гідроксиду можна обчислити його кількість в молях:

n(KOH) = m(KOH) / M(KOH) = 44,8 г / 56,1 г/моль ≈ 0,798 моль

Звідси за рівнянням можна зрозуміти, що для повної реакції необхідно 1 моль CO2 на 2 моля KOH, тобто кількість CO2, що буде взаємодіяти з KOH, буде:

n(CO2) = 0,5 * n(KOH) = 0,5 * 0,798 моль = 0,399 моль

Знайдемо об'єм CO2 за умови н.у.т.р.:

V(CO2) = n(CO2) * RT/P = 0,399 моль * 8,31 Дж/(моль·К) * 298 К / 101,3 кПа ≈ 9,55 л

Далі знайдемо масу солі K2CO3 за допомогою відомого співвідношення між масою речовини та її кількістю в молях:

m(K2CO3) = n(K2CO3) * M(K2CO3) = n(KOH) / 2 * M(K2CO3) = 0,399 моль / 2 * 138,2 г/моль ≈ 27,7 г

Отже, об'єм карбон (IV) оксиду дорівнює близько 9,55 л, а маса отриманої солі K2CO3 складає приблизно 27,7 г.