ДУЖЕ ПОТРІБНО ДОПОМОЖІТЬ 10.При взаємодії сірководню (Н2S), масою 68 г, з киснем, було одержано

воду масою 36г та сульфур (ІV) оксид масою 128 г. Складіть рівняння реакції та обчисліть масу витраченого кисню

Ответы на вопрос

Отвечает Алхимова Виктория.

Складемо рівняння реакції:

2H2S + 3O2 → 2H2O + 2SO2

З рівняння видно, що на 2 молекули H2S іде 3 молекули O2, тому щоб визначити масу витраченого кисню, потрібно спочатку визначити кількість молекул H2S у реакції.

Молярна маса H2S = 2·1 + 32 = 34 г/моль

Кількість молекул H2S в 68 г: n(H2S) = 68 г / 34 г/моль = 2 моль

Кількість молекул O2, необхідних для реакції: n(O2) = (3/2)·n(H2S) = 3 моль

Молярна маса O2 = 2·16 = 32 г/моль

Маса витраченого кисню: m(O2) = n(O2)·M(O2) = 3 моль · 32 г/моль = 96 г

Отже, було витрачено 96 г кисню.