Обчисліть масу суміші , що містить 0,25 моль метанолу( СН3ОН), 0,15 моль етанолу( С2Н5ОН) та 0,4

моль гліцеролу( С3Н8О3).

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Алёна.

Ответ:

Объяснение:

М(CH₃OH) = 12 + 1 * 4 + 16 = 32 г/моль

m(CH₃OH) = n(CH₃OH) * М(CH₃OH) = 0,25 * 32 = 8 г

М(C₂H₅OH) = 12 * 2 + 1 * 6 + 16 = 46 г/моль

m(C₂H₅OH) = n(C₂H₅OH) * М(C₂H₅OH) = 0,15 * 46 = 6,9 г

М(C₃H₈O₃) = 12 * 3 + 1 * 8 + 16 * 3 = 92 г/моль

m(C₃H₈O₃) = n(C₃H₈O₃) * М(C₃H₈O₃) = 0,4 * 92 = 36,8 г

m( суміші) = m(CH₃OH) + m(C₂H₅OH) + m(C₃H₈O₃) =

=  8 + 6,9 + 36,8 = 51,7 г