До 500 г розчину гліцеролу з масовою часткою спирту 30% додали 100 мл води. Обчисліть масову частку

гліцеролу у приготовленому розчині. Хімія задача 9 клас тільки в вигляді задачі дано і ТД Даю 55 балів ​

Ответы на вопрос

Отвечает Депутат Камила.

Відповідь:

Для розв'язання задачі спочатку потрібно визначити кількість гліцеролу, яка міститься у 500 г розчину з масовою часткою спирту 30%. Це можна зробити за допомогою формули:

маса гліцеролу = маса розчину * масова частка гліцеролу

маса розчину = 500 г

масова частка спирту = 30%

масова частка гліцеролу = 100% - 30% = 70%

маса гліцеролу = 500 г * 70% = 350 г

Тепер можна обчислити масову частку гліцеролу у приготовленому розчині з додаванням 100 мл води. Припустимо, що об'єм розчину не змінився:

маса гліцеролу у новому розчині = маса гліцеролу у старому розчині = 350 г

маса розчину у новому розчині = маса розчину у старому розчині + маса води = 500 г + 100 г = 600 г

масова частка гліцеролу у новому розчині = маса гліцеролу у новому розчині / маса розчину у новому розчині * 100%

масова частка гліцеролу у новому розчині = 350 г / 600 г * 100% = 58.3%

Отже, масова частка гліцеролу у приготовленому розчині з додаванням 100 мл води становить 58.3%.