СРОЧНО ДАЮ 50 БАЛІВ! 1. До 900 г розчину солі з масовою часткою солі 13 % додали ще 12 г цієї

самої солі. Укажи масову частку солі в утвореному розчині. 2. До розчину цукру масою 450 г і масовою часткою цукру 24 % додали 40 г води. Яка масова частка (%) цукру в утвореному розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Gold Crazykonan.

Ответ:

При додаванні 12 г солі до 900 г розчину маса солі в розчині збільшується на 12 г, тобто стає дорівнювати 900 г + 12 г = 912 г. Маса солі в цьому розчині залишається та ж і дорівнює 13 % від маси розчину, тобто 0,13 * 912 г = 118,56 г.

Тому масова частка солі в утвореному розчині буде:

маса солі в утвореному розчині / маса утвореного розчину = 118,56 г / 912 г ≈ 0,13 або 13 %.

Отже, масова частка солі в утвореному розчині буде близькою до 13 %.

Маса цукру в початковому розчині дорівнює 24 % від маси розчину, тобто 0,24 * 450 г = 108 г. Після додавання 40 г води маса розчину становитиме 450 г + 40 г = 490 г.

Маса цукру в утвореному розчині залишиться незмінною і дорівнюватиме 108 г, тоді масова частка цукру в утвореному розчині буде:

маса цукру в утвореному розчині / маса утвореного розчину = 108 г / 490 г ≈ 0,22 або 22 %.

Отже, масова частка цукру в утвореному розчині становитиме близько 22 %.

Объяснение: