Обчисліть масу кисню, яку синтезували рослини, якщо при цьому утворилося 100 г глюкози. Який об'єм

вуглекислого газу поглинувся?

Ответы на вопрос

Отвечает Токарева Алёна.

Ответ:

Збалансоване хімічне рівняння фотосинтезу таке:

6 CO2 + 6 H2O + світлова енергія → C6H12O6 + 6 O2

Це рівняння говорить нам, що з кожної утвореної молекули глюкози синтезується 6 молекул кисню. Молярна маса глюкози дорівнює 180,16 г/моль, це означає, що 100 г глюкози дорівнює:

100 г / 180,16 г/моль = 0,555 моль глюкози

Оскільки на кожну утворену молекулу глюкози синтезується 6 молекул кисню, ми можемо знайти кількість молей утвореного кисню, помноживши кількість молей глюкози на 6:

0,555 моль глюкози * 6 моль O2 / 1 моль глюкози = 3,33 моль O2

Молярна маса кисню становить 32,00 г/моль, тому маса кисню, синтезованого рослинами, становить:

3,33 моль O2 * 32,00 г/моль = 106,56 г O2

Щоб знайти об’єм поглинутого вуглекислого газу, нам потрібно знати умови, за яких відбувався фотосинтез (такі як температура та тиск), а також об’єм контейнера, у якому він відбувався. Без цієї інформації ми не можемо точно розрахувати об’єм поглиненого вуглекислого газу.