Вивести формулу речовини, що містить 3,06% Гідрогену, 31,632% Фосфору, 65,3% Оксигену.

Молекулярна маса речовини 98 a. o.M.

Ответы на вопрос

Отвечает Евдокимов Данила.

Знайдемо кількість моль компонентів:

  • Гідроген: 3,06 г / 1 г/моль = 3,06 моль
  • Фосфор: 31,632 г / 30,97 г/моль = 1,02 моль
  • Оксиген: 65,3 г / 16 г/моль = 4,08 моль

Знайдемо найменший спільний знаменник для кількості молей:

  • Гідроген: 3,06 моль / 1,02 моль = 3
  • Фосфор: 1,02 моль / 1,02 моль = 1
  • Оксиген: 4,08 моль / 1,02 моль = 4

Таким чином, емпірична формула цієї речовини буде H3PO4.

Щоб знайти молекулярну формулу, потрібно знайти молекулярну масу H3PO4:

  • H = 1,00794 г/моль (молярна маса гідрогену)
  • P = 30,97 г/моль (молярна маса фосфору)
  • O = 15,9994 г/моль (молярна маса кисню)

M(H3PO4) = (3 x 1,00794 г/моль) + (1 x 30,97 г/моль) + (4 x 15,9994 г/моль) = 98 г/моль

Отже, молекулярна формула цієї речовини також H3PO4.