100БАЛОВ!!! Продукт, одержаний при під час взаємодії 10 л водню (н. у.) та 28 г хлору, розчинили

у воді масою 200 г. Визначте масову частку продукту в одержаному розчині. 2. (Бали: 3) Перетворіть наступні схеми на хімічні рівняння: Ca + F2 → MnO2 + HCl → HBr + Na2CO3 →

Ответы на вопрос

Отвечает Toprola Aliona.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(H2) = 10 л

m(Cl2) = 28 г

m(H2O) = 200 г

Найти: w(HCl) - ?

Складемо РХР:

H2    +   Cl2   =   2HCl

Знайдемо кількість речовин реагентів:

n(H2) = V(H2)/Vm = 10/22,4 = 0,446 моль

n(Cl2) = m(Cl2)/М(Cl2) = 28/71 = 0,395 моль

З РХР бачимо,що n(H2) : n(Cl2) : n(НCl) = 1 : 1 : 2, а з умови що H2 в надлишку, тобто n(НCl) = 2n(Cl2) = 2 * 0,395 = 0,79 моль

Звідси обчислимо масу продукту реакції :

m(HCl) = n(НCl) * M(HCl) = 0,79 * 36,5 = 28,835 г

Знайдемо масу нового розчину:

m(р-ну) = m(HCl) + m(H2O) = 28,835 + 200 = 228,835 г

Визначимо масову частку продукту в одержаному розчині:

w(HCl) = m(HCl)/m(р-ну) * 100% = 28,835/228,835 * 100% = 12,6%

№2

Ca + F2 = CaF2

MnO2 + 4 HCl  =  MnCl2 + Сl2 + 2H2O

2HBr + Na2CO3 = 2NaBr + CO2 + H2O