ДАЮ 90 БАЛОВ!! Визначити масу кальцій оксиду, який провзаємодіє з ортофосфатною кислотою

кількістю речовини 8 моль. Прошу сделать Розвьязку .

Ответы на вопрос

Отвечает Борисов Егор.

Ответ:

Спочатку складаємо рівняння реакції між кальцій оксидом (CaO) та ортофосфатною кислотою (H3PO4):

CaO + H3PO4 -> Ca(H2PO4)2

За рівнянням видно, що для реакції одна молекула CaO реагує з двома молекулами H3PO4, утворюючи одну молекулу солі Ca(H2PO4)2.

Таким чином, для 8 моль H3PO4 нам знадобиться 4 моль CaO (8 моль H3PO4 / 2 моль H3PO4 на 1 моль CaO).

Маса 4 моль CaO обчислюється за його молярною масою:

m(CaO) = n(CaO) x M(CaO) = 4 моль x 56.077 г/моль = 224.31 г

Отже, маса кальцій оксиду, який провзаємодіє з ортофосфатною кислотою кількістю речовини 8 моль, становить 224.31 г.

Отвечает Талантов Баяс.

Відповідь: 672 г

Пояснення:

Дано:

n (Н3РО4) - 8 моль

Знайти:

m(СаО) - ?

Рішення:

записуємо рівняння реакції:

3 СаО + 2 Н3РО4 = Са3(РО4)2 + 3 Н2О

відповідно до стехіометричних коефіцієнтів рівняння реакції, кожні 2 моля кислоти реагують з 3 молями оксиду, тому:

n (СаО) = n (Н3РО4)/2 * 3 = 8/2 * 3 = 12 моль

враховуючи, що молекулярна маса СаО становить 56 г/моль,

m(СаО) = n (СаО) * 56 = 12*56 = 672 г