ТЕРМІНОВО ДАМ 50 БАЛІВ Визначити масу оксиду Mg, необхідного для взаємодії з 146 г 10% розчину

соляної кислоти.​

Ответы на вопрос

Отвечает Тян Лиза.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нHCl) -146 г

w(HCl) - 10% = 0?1

Найти: m( MgO) - ?

Знайдемо чисту масу HCl

m(HCl) = m(р-нHCl) * w(HCl)  = 146 * 0,1 = 14,6 г

Обчислимо молекулярні маси

М(HCl) = 1 + 35 = 36 г/моль

М(MgO) = 24 + 16 = 40 г/моль

Складемо РХР:

х г                   14,6 г

MgO    +         2 HCl  →    MgCl2   +    H2O

n = 1 моль       n = 2 моль

M = 40 г/моль M = 36 г/моль

m = 40 г           m = 72 г

m(MgO) = 40 * 14,6 : 72 = 8,11 г