Обчислити масу осаду, одержаного в результаті взаємодії розчину ферум(III) хлориду масою 65 г з

масовою часткою сопi 25% i надлишку розчину калій гідроксиду. Записати дано, розв'язок задачі, рiвняння реакції та вiдповiдь Терміново!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Соловьев Илья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нFeCl₃) = 65 г

w(FeCl₃) = 25% = 0,25

Найти: m(Fe(OH)₃) - ?

М(FeCl₃) = 56 + 35 * 5 = 161 г/моль

М(Fe(OH)₃) = 56 + (16 + 1) * 3 = 107 г/моль

Знайдемо масу FeCl₃

m(FeCl₃) = m(р-нFeCl₃) * w(FeCl₃) = 65 * 0,25 = 16,25 г

Обчислимо кількість речовини FeCl₃

n(FeCl₃) = m(FeCl₃) / М(FeCl₃) = 16,25/161 = 0,1 моль

Складемо РХР:

FeCl₃ + 3 KOH → Fe(OH)₃↓+ 3 KCl

Звідси бачимо, що n(Fe(OH)₃) = n(FeCl₃) = 0,1 моль

Знайдемо масу осаду:

m(Fe(OH)₃) = n(Fe(OH)₃) * М(Fe(OH)₃) = 0,1 * 107 = 10,7 г