Органічна речовина містить масові частки Карбону - 64,8%. Гідрогену -13,5%, Оксигену -21,6%.

Виведіть молекулярну формулу речовини. Дуже прошу з Дано, і з чітким розв'язанням

Ответы на вопрос

Отвечает Никулина Тоня.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) =  64,8%

w(H) = 13,5%

w(O) = 21,6%

Найти: СxHyOz -?

Знайдемо кількість речовин у сполуці:

n(C) = w(C)/М(С) = 64,8/12 = 5,4 моль

n(H) = w(Н)/М(Н) = 13,5/1  = 13,5 моль

n(O) = w(О)/М(О) = 21,6/16 = 1,35 моль

С : Н : О = 5,4 : 13,5 : 1,35

Отже індекси мають бути цілі числа тому, ділимо всі отримані індекси на самий менший 1,35 і отримаємо

С : Н : О = 4 : 10 : 1

Молекулярна формула речовини С4Н10О - діетиловий ефір