Взаємодією літію з водою одержали літій гідроксид і водень обємом 6,72 л. Які маси (в гамах) літію

і води прореагували. Яка кількість речовини літій гідроксиду утворилась? Даю 100 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Ромашкин Ростислав.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(H₂) = 6,72 л

Найти: m(Li) - ? m(H₂O)-?  n(LiOH) - ?

Складемо РХР:

х г                 у г               z моль           6,72л

2Li       +      2H₂O   →       2LiOH   +        H₂

n = 2моль     n = 2 моль  n = 2 моль      n = 1 моль

M = 7 г/моль M = 18 г/моль           Vm = 22,4 л/моль

m = 14 г          m = 36 г                    V = 22,4 л

m(Li) = 14 * 6,72 : 22,4 = 4,2 г

m(H₂O) = 36 * 6,72 : 22,4 = 10,8 г

Знайдемо кількість речовини Н₂:

n (Н₂) = V(H₂)/Vm =  6,72 / 22,4 = 0,3 моль

Обчислимо кількість речовини літій гідроксиду:

n(LiOH) = 2 * 0,3 = 0,6 моль