БУДЬ ЛАСКА ДУЖЕ ТРЕБА ДАЮ 100 БАЛІВ. Яку формулу має сполука, яка містить у собі 80% Купруму та

Оксиген?

Ответы на вопрос

Отвечает Базаркина Анастасия.

ω(О) = 1 - ω(Cu) = 1 - 0,8 = 0,2.
Пусть m(\sf Cu_xO_y) = 100 г.
Тогда m(Cu) = ω(Cu)*m(\sf Cu_xO_y) = 0,8*100 г = 80 г.
m(O) = ω(O)*m(\sf Cu_xO_y) = 0,2*100 г = 20 г.
n(Cu) = m(Cu) : M(Cu) = 80 г : 64 г/моль = 2,5 моль.
n(O) = m(O) : M(O) = 20 г : 16 г/моль = 1,25 моль.
x : y = n(Cu) : n(O) = 2,5 : 1,25 = 2 : 1.
Формула вещества - Cu₂O.