Задача 1. Розрахувати кількість атомів Карбону та Гідрогену, які містяться у 3,25 моль метану СН4.

Задача 2. Яка кількість моль алюміній оксиду міститься у 5,4 грамах? СРОЧНО!!!!!!!!!!!!! ДАЮ 50 БАЛОВ (Решите пожалуйста задачи подробно)

Ответы на вопрос

Отвечает Леденева Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

№1

В одному моль СН₄ міститься 1 моль атомів С і 4 моль атомів Н

Кількість речовини С і Н складають:

n(C) = n(CH₄) = 3,25 моль

n(H) = 4n(CH₄) = 4 * 3,25 = 13 моль

N(C) = n(C) * Na = 3,25 * 6 * 10²³ = 19,5 * 10²³ атомів

N(H) = n(H) * Na = 13 * 6 * 10²³ = 78 * 10²³ атомів

№2

Молекулярна маса алюміній оксиду:

М(Al₂O₃) = 27 * 2 + 16 * 3 = 102 г/моль

кількість моль алюміній оксиду

n(Al₂O₃) = m(Al₂O₃)/М(Al₂O₃) = 5,4/102 = 0,052 моль