Визначте вміст карбон (IV) оксиду в повітрі, якщо при пропусканні повітря об'ємом 100л (н.у) крізь

вапняну воду утворився осад масою 0,15г. ПОТРІБНО з ПОКРОКОВИМ розв'язуванням

Ответы на вопрос

Отвечает Муртазина Карина.

Ответ: 0.0336 л / 0.0336 %

Вапняна вода - концентрованый розчин Ca(OH)2

Составляем уравнение реакции

 х л                            0,15 г

CO2 + Ca(OH)2 == CaCO3↓ + H2O

22,4                            100

Пропорция х = (0,15 × 22,4) : 100 = 0.0336 л = 33,6 мл

Если нужно в процентах

φ(СО2) = 0.0336 : 100 × 100% = 0.0336 % = 33,6 ‰