Обчисліть число йонів Натрію і Сульфуру у Na2S масою 23,4 г​


Ответы на вопрос

Отвечает Хамитов Зульфат.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na₂S) = 23,4 г

Найти: N(Na⁺¹) -?  N(S⁻²)-?

Знайдемо молекулярну масу сполуки:

М(Na₂S) = 23 * 2 + 32 = 78 г/моль

Вичислимо кількість речовини:

n(Na₂S) = m(Na₂S)/М(Na₂S)  = 23,4/78 = 0,3 моль

Знаходимо число йонів Na⁺¹ у порції натрій сульфіду кількістю речовини 0,3 моль. Оскільки в кожній формульній одиниці два йони

Натрію сполучених із двома йонами Сульфуру, то їхнє число буде

вдвічі більшим, а саме:

N(Na⁺¹) = 2 * n(Na₂S) * Nа = 2 *  0,3 * 6,02 * 10²³ = 3,612 * 10²³ йонів

Знаходимо число йонів S⁻² у порції натрій сульфіду кількістю речовини 0,3 моль

N(S⁻²) = n(Na₂S) * Nа = 0,3 * 6,02 * 10²³ = 1,806 * 10²³ йонів