Яка кількість атомів Нітрогену міститься у суміші яка складається з 56 л амоніаку NH3 та 11 г

оксиду нітрогену N2О. Срочно

Ответы на вопрос

Отвечает Земляк Мария.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(NH3) = 56 л

m(N2O) = 11 г

Найти: N(N) - ?

Знайдемо кількість речовини NH3:

n(NH3) = V(NH3)/Vm = 56/22,4 = 2,5 моль

Вичислимо молекулярну масу амоніаку:

M(N2O) = 14 * 2 + 16 = 44 г/моль

Обчислимо кількість речовини N2O:

n(N2O) = m(N2O) /M(N2O) = 11/44 = 0,25 моль

Знайдемо загальну кількість речовини:

n = n(NH3) + n(N2O) = 2,5 + 0,5 = 3 моль

Вичислимо кількість молекул яка міститься у суміші

N = n * Na = 3 * 6,02 * 10²³ = 18,06 * 10²³ молекул

Вичислимо кількість атомів яка міститься у суміші

Так як в 1 моль NH3 міститься 1 атом Нітрогену, а в N2О 2 атоми Нітрогену, то

N(N) = 3 *  N = 3 * 18,06 * 10²³ = 54 * 10²³атомів