У технічному етилені міститься 8% етану за об’ємом. Яка маса етанолу утвориться з 48,7 л технічного

етилену (н. у.)? Відповідь варто подати у вигляді округленого до цілого числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Погорелов Владимир.

Відповідь:

Пояснення:

Дано:

φ(С2Н6) = 8% = 0.08

Vтех(C2H4) = 48.7 л

_______

m(C2H5OH) - ?

Розв’язок

1) Запишемо рівняння реакції

С2Н4 + Н2О = С2Н5ОН

2) Розрахуємо об’єм чистого етилену

V(C2H4) = Vтех(C2H4) – Vтех(C2H4) ∙ φ(С2Н6) = 48.7 – (48.7 ∙ 0.08) = 44.8 л

3) Знайдемо кількість речовини чистого етилену, що вступив в реакцію

n = V/Vm, Vm = 22.4 л/моль

n(C2H4) = 44.8/22.4 = 2 моль

4) Оскільки співвідношення етилену та етанолу за реакцією 1:1, то n(C2H4) = n(C2H5ОН) = 2 моль

5) Знаходимо масу етанолу

m = n ∙ M

m (C2H5OH) = 2 ∙ 46 = 92 г

Відповідь: 92