1. Яку кількість речовини становить алюміній оксид Al2O3масою 306 г. 2. Обчисліть масу фосфор (V)

оксиду кількістю речовини 1,5 моль.3. Яку кількість речовини становлять 3×1023атоми Оксигену?4. Обчисліть відносну густину карбон (ІІ) оксиду за азотом.5. Обчисліть масу кисню, об’ємом 2.8л.(н.у.)6. Обчисліть молярну масу газу, якщо його відносна густина за воднемдорівнює 35,5.​

Ответы на вопрос

Отвечает Маньков Кирилл.

Объяснение:

1. Яку кількість речовини становить алюміній оксид Al2O3масою 306 г.

n(Al2O3)= m/M= 306/(2•27+3•16)=306/102=3моль

2. Обчисліть масу фосфор (V) оксиду кількістю речовини 1,5 моль.

m(P2O5)= n×M= 1.5•(2•31+5•16)= 1.5•142= 213г

3. Яку кількість речовини становлять 3×1023атоми Оксигену?

n(O2)=N/Na = 3•10²³/6.02•10²³=0.5моль

4. Обчисліть відносну густину карбон (ІІ) оксиду за азотом.

D= M(CO)/M(N2)=(12+16)/(2•14)=28/28=1

5. Обчисліть масу кисню, об’ємом 2.8л.(н.у.)

m(O2)= n×M= (V/Vm)×M= (2.8/22.4)×(2•16)= 0,125•32 = 4г

6. Обчисліть молярну масу газу, якщо його відносна густина за воднем дорівнює 35,5.

M(газу)= D×M(H2)=35.5•2•1= 71г/моль