СРОЧНО ДАЮ 95 БАЛЛОВ!!!!У результаті згорання 5 моль алкану (з першого завдання) утворився газ.

Розрахуйте об'єм кисню, який потрібно взяти для реакції, та масу газу, що утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Шевляков Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

n(C₁₂H₂₆) = 5 моль

Найти: V(O₂) - ?  m(CO₂) - ?

5 моль          х л                  у г

2C₁₂H₂₆   +   37O₂      →      24CO₂  +  26H₂O

n= 2 моль     n = 37 моль  n = 24 моль  

n(O₂) = 5 * 37 : 2 = 92,5 моль

V(O₂) = n(O₂) * Vm = 92,5 * 22,4 = 2072 л

М(CO₂) = 12 + 16 * 2 = 44 г/моль

n(CO₂) = 5 * 24 : 2 = 60 моль

m(CO₂) = n(CO₂) * М(CO₂) = 60 * 44 = 2640 г