2. Крейду, основна складова якої СаСО, масою 5,5 г з масовою часткою домішок 9 % прожарили. Знайди

об'єм вуглекислого газу (н.у.), що утворився.​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нCaCO₃) = 5,5 г

w(домішок) = 9%

Найти: V(CO₂) - ?

Знайдемо масу CaCO₃ без домішок:

m(CaCO₃) = m(р-нCaCO₃) * (100% - w(домішок))/100% =

= 5,5 * 91% : 100% = 5 г

Складемо РХР:

5 г                             х л

CaCO₃  →   CaO  +    CO₂​

n = 1 моль                  n = 1 моль

М = 100 л/моль        Vm = 22,4 л/моль

m = 100 г                    V = 22,4 л

5 г (CaCO₃)   -  х г  (CO₂​)

100 г (CaCO₃)   -  22,4 г (CO₂​)

V(CO₂)  = 5 * 22,4 : 100 = 1,12 л